300 trkača na otvaranju DTL za 2020!

Preko 300 trkača nastupilo je u 1. kolu Dalmatinske Trail Lige danas u Dugopolju (“Marjan Trail u gostima”) gdje se ujedno održala i Canicross utrka (pobjedu odnio Slovenac Patrik Zupanič). Lijepi i sunčan zimski dan obradovao je sve trkače koji su danas došli na ispred špilje Vranjače gdje su bile prijave i podizdanje startnih paketa i odakle su busevi vozili trkače prema startevima. Start duge utrke bio je u Kliškom polju gdje su poznati “Kliški mostići”. Preko njih utrka je išla prema Mravincima, Kučinama, usponom na Debelo Brdo, spust do Kraljeve peći, zaseok Balić, Dugopoljskim poljem sa ciljem u Kotlenici. Trkači na kraćoj su startali malo prije zaseoka Balići te preko Kraljeve peći istom rutom do cilja.

Na dugoj trail utrci (24km sa 1400m uspona) slavio je Marniko Duka (2:43:53) ispred Marina Koceića (2:46:33) i Džemala Jašarevića (2:55:50). Kod žena je slavilla nezaustavljiva Eva Tušar Suhadolc (3:17:20) ispred Petre Kulić (3:30:22) i Vane Čargonje (3:52:24). Na kraćoj utrci (12km sa 350m uspona) slavio je Boško Mandić (1:07:17) ispred Mirka Jukića (1:09:33) i Marka Raka (1:11:06), dok je kod žena slavila Jadranka Žilić (1:22:57) ispred Dobrile Dujišin (1:23:25) i Anemarije Rajčić (1:28:24). Čestitke svima!
A kompletne rezultate možete vidjeti na ovom LINKU!

Sljedeće kolo na rasporedu je 14.03. kada je red na ImberTrek! Biti će tri dužinske kategorije (10km, 20km i 40km), te je “Obiteljska” kategorija od 5km, ali ta neće biti uvrštena u bodovanje! Prijaviti se za Imbertrek možete na ovom LINKU!